Tarnowski Plebiscyt Sportowy 2015

Podsumowanie sezonu piłkarskiego

• autor: czapeczka, 2015-06-19 19:18

Dnia 13 czerwca zakończyły się rozgrywki piłkarskie w sezonie 2014/2015 w II lidze podkarpackiej. W oczekiwaniu na rozpoczęcie kolejnego sezonu zawsze przychodzi czas na podsumowania tego, który właśnie przeminął.

nowa-galeria-6172893.jpg nowa-galeria-6172894.jpg nowa-galeria-6172895.jpg

To był kolejny sezon, podczas którego zawodniczki Sobolowa pokazały, że zaliczają się do czołówki podkarpackiej II ligi. Po pierwszej części rozgrywek zajmowały 5 miejsce z dorobkiem 15 punktów. Wiosna okazała się już bardziej udana i zdobyły, aż 22 punkty co pozwoliło im na zajęcie wysokiego 2 miejsca w lidze,  zaledwie z trzy punktową stratą do pierwszego miejsca. Sukcesem jest, że dwie nasze zawodniczki uplasowały się na podium najskuteczniejszych strzelczyń II ligi podkarpackiej. Marta Góral zdobyła drugie miejsce, a Katarzyna Białoszewska trzecie:)

Statystyczne podsumowanie sezonu piłkarskiego drużyny seniorek Sobolowa pokazuję nam, że w 18 meczach sezonu piłkarki zdobyły w sumie 37 punktów (odniosły 11 zwycięstw, 4 remisy i 3 porażki). Strzeliły 54 bramki, a straciły 18.

Strzelczynie bramek: Marta Góral x17, Katarzyna Białoszewska x12, Klaudia Gęślak x5, Sylwia Maciejasz x3, Angelika Jamka x3, Weronika Serafin x3, Natalia Szostak x2, Katarzyna Nowak x2, Maria Korta x2, Paula Jankowska x1, Izabela Czapeczka x1.

Skład reprezentujący drużynę w sezonie: Anita Rudzka, Klaudia Kurek, Natalia Szostak, Klaudia Gajdur, Sylwia Maciejasz, Klaudia Zając, Katarzyna Białoszewska, Marta Góral, Joanna Goc, Dominika Wojtyca, Izabela Czapeczka, Weronika Serafin, Klaudia Gęślak, Marlena Kowalczyk,  Krystyna Pavlic, Anna Płaszczyk, Nikola Błyskal, Agnieszka Foszczyńska, Karolina Błaszczyk, Barbara Piech, Edyta Korzeniak, Maria Korta, Katarzyna Nowak, Paula Jankowska, Angelika Jamka, Aleksandra Piechnik,  Joanna Chlebda, Katarzyna Szewczyk i Adrianna Małopolska.

Taka wysoka pozycja w zakończonym sezonie to wielka zasługa  zawodniczek  oraz trenera Piotra Bukowca i Księdza Stanisława Jachyma. Serdeczne podziękowania za walkę i zaangażowanie:)